taika_i_titi
Фільми
16+
Джен
Міді
Запитуйте дозволу
 • Забороняю перекладати роботу російською
 • Забороняю розміщувати роботу на рос.ресурсах

Філу Колсону — неочікувано улюбленому персонажу MCU.

нд, 01/01/2023 - 22:52
ср, 08/30/2023 - 20:08
209 хвилин, 34 секунди
5
1
Навіґація

Як і кожному молодшому сиблінгу, Філу подобалось бісити старшого брата. І що могло бути краще, ніж стати найкрутішим чіловим дядьком для єдиної небоги? Але він повинен був передбачити наслідки: Детройт, її неочікуваний приїзд, зрив місії, погоні, втечі і смертельну небезпеку, яка віднині стане частиною її життя.

ІІІ

6 травня 2012 року. В небі над Середземним морем.

— Вона спить.

Девід Боттон робить глибокий вдих, ліниво розплющуючи повіки. 

— І що конкретно ти хочеш цим сказать?

IV

6 липня 2004, 19:05. Детройт, Мідтаун, конспіративна квартира Щ.И.Т.а.

— Їсиш забагато попкорну.

— Похмуре бурчання — це татова суперсила. А в нас з тобою серіальний маратон, — кидає у відповідь Ел з набитими щоками.

XII

6 липня 2004, 00:17

Детройт, Мідтаун, конспіративна квартира Щ.И.Т.а.

— Ти про це вікно говорила? — питає поліцейський, показово барабанячи кісточками пальців по цілому склу.

Теґи: #BadassAndKid
  Примітки
  Ця робота містить дві сюжетні лінії з різним таймлайном (2004 рік і 2012). Таймлайни чергуються через один (тобто непарні I,III,V і тд розділи це 2012 рік, парні ІІ, IV і тд розділи це 2004), трьома зірочками (***) відділені різні сцени в одному таймлайні.

  В оповіданні фігурує багато оригінальних персонажів (ОП), тому короткий путівник:

  Основні:
  Елхен «Ел» Колсон — ОП, тринадцятирічна племінниця Філа Колсона на момент 2004 року, на момент 2012 року – агентка Щ.И.Т.а, третій рівень доступу.
  Філліп «Філ» Колсон — агент Щ.И.Т.а, на момент 2012 року – канонно мертвий. [Ключовий герой серіалу «Агенти Щ.И.Т.»].
  Мелінда Мей — агентка Щ.И.Т.а, шостий рівень доступу, давня подруга Філа Колсона. [Ключова героїня серіалу «Агенти Щ.И.Т.»].

  Оперативна група Щ.И.Т.а на місії у Пакистані:
  Ніган — ОП, агент Щ.И.Т.а, четвертий рівень доступу, медик
  Еліот Саммерс — ОП, агент Щ.И.Т.а, четвертий рівень доступу, пілот.
  Девід Боттон — ОП, агент Щ.И.Т.а, четвертий рівень доступу, тактичне планування.
  Кріс Фаррел — ОП, агент Щ.И.Т.а, четвертий рівень доступу, технічна підтримка.

  Інші:
  Нік Фьюрі — директор Щ.И.Т.а, десятий рівень доступу.
  Гхаміді — ОП, капітан групи Прикордонного корпусу Белуджистана, ім'я невідоме.
  Люк Ейвері — ОП, агент Щ.И.Т.а., рівень доступу невідомий.
  Елла Крус — ОП, поліцейська з Детройта.
  Вподобайка
  6
  Ставлення автора до критики

  Відгуки

  Jacklin_Otus

  Вау, неочікувана та дуже цікава робота! Так рада, що пішла з вами на побачення через ланцюжок фанфіків, ваша робота — дуже чудовий подарунок для мене. С:

  Обожнюю ваше рішення вести дві сюжетні лінії паралельно. Я дуже полюбляю, коли можна перемикатися між історіями, між точками зору, місцями та часом. Так не встигаєш втомитися від жодної історії, бажання дізнатися що далі завжди тримає читача зацікавленим, та й загалом це особливо круто — дізнаватися, що сталося в минулому і як це призвело та вплинуло на майбутнє. 

  Одразу хочу зазначити, що мені у вашому стилі дуже подобається лаконічність і простота. Ви не перебільшується з описами, додаєте якраз так і стільки, щоб все було зрозуміло. Ще не раз помічала, що деякі речі ви розкривається саме з контексту взаємодій, в маленьких натяках — це дуже круто й тримає увагу.

  Хоча я відмічу, що саме на початку, в третьому розділі, мені трішечки не вистачало експозиції, щоб ознайомитися з новими персонажами поближче, дізнатися щось про них саме на цьому етапі., бо в мене створилося відчуття, ніби я трішки плаваю в розумінні, хто є ким і яка між ними всіма динаміка.

  Проте, абсолютно сподобався момент взаємодії між Еліотом і Девідом в тому розділі, саме завдяки йому втрата Еліота в наступних сценах саме *відчулася* для мене на емоційному рівні, і подальша спустошеність Девіда та його дії грали повністю зрозумілими фарбами для мене.

  Ну і, власно, про саму Ел. Поки що вона мене дуже інтригує як головна героїня. Ми бачимо її переймання через втрату дядька, бачимо професійність, відповідну до її рівня, і водночас — бачимо її ще маленьку, ще непідготовлену для такого життя, але точно бачимо її потенціал в минулому та у що цей потенціал розвився у майбутньому. Це дуже файно. Вона мені як персонаж подобається. І ще ставлю плюс за те, що при зустрічі з Люком вона, звісно, кидається в пошуку способу себе захистити, але загалом все ж вислуховую Люка. То хоч і було, об’єктивно, не найрозумніше рішення, але будь-яка тринадцятирічна дитина так би й діяла, слухала дорослого до останньої краплі надії, що все якось вирішиться.

  Насправді не вистачає її взаємодії з самим Філом, цього було аж занадто мало. Тобто, точно видно його вплив на неї, але ох, як би я хотіла побачити побільше їх прямих розмов та дій разом! Сподіваюся, що то ще чекає на нас у майбутньому. :)

  Вся та місія з 0-8-4 в минулому сильно інтригує та напружує іноді навіть більше за місію в Пакистані, бо я прямо відчувала напругу тринадцятирічної дівчини в момент, коли тримаєшся всіма силами за поручні балкона. Та й взагалі, що то за капсула, хто на неї полює, чи це пов’язано з їхньою місією у майбутньому, чи цей артефакт мав якийсь вплив на саму Ел?

  І ці питання стають особливо гостро, враховуючи ситуацію у 2012-му. Щ.И.Т. відправив їх на вірну смерть? (Чи то, на майже вірну, адже з ними все ж таки полетіла Мей.) Чи 0-8-4 з минулого пов’язано якось із хибною інформацією про 0-8-4 у майбутньому?

  Та й зрештою, остання сцена у 9 розділі це ГА?! Я аж застигла від шоку, коли читала, тобто — що? куди? хто? ЯК?! І що тепер далі?

  Ви мене зуміли захопити й тепер я ваша читачка до кінця роботи! Бо тут явно ховається не одна таємниця, і я буду дуже сильно очікувати на продовження, аби побачити розкриття кожної карти на приземлення кожної з монеток, що поки крутяться, підкинуті, у повітрі. 

  Дякую вам за цю роботу, за ваш сюжет, та щиро бажаю натхнення й часу на подальші розділи!

  taika_i_titi

  Теж тільки завершила читати Вашу роботу і надзвичайно рада, що саме з Вами трапилось обмінюватися відгуками!

  Дякую, що так детально ділитесь враженнями — я щиро переживала, чи не буде це занадто заплутано для читачів вести дві сюжетні лінії. І старалася не перевантажувати прямими поясненнями і показувати більше через взаємодію — я рада, що вдалося! Ох, з експозицією було важко, бо я не хотіла переливати з пустого в порожнє і водночас треба було ознайомити читачів з другорядними героями. Не хотілося робити з них суху незрозумілу команду незнайомців, але водночас потрібно було показати їх саме агентами, зосередженими на справі. Трагедія Еліота і Девіда для мене має окреме значення, бо створювати персонажів і водночас так швидко з ними прощатися важко.

  Я дуже рада, що Вам сподобалася Ел — отже мені таки вдалося зробити її достатньо живою та цікавою!

  Відповідально клянусь, що взаємодій з Філом буде набагато більше, але не обіцяю, що поясню всю історію з 0-8-4 до кінця (принаймні 0-8-4 тринадцятирічної Ел) — бо ця робота в минулому була лише спін-оффом великого фіка, і от там ця капсула зіграла ключову роль. Зараз той фік знаходиться в процесі перероблення на щось більш притомне :D

  Рада, що Вам сподобався фінал останнього розділу, і щиро дякую за такий теплий і детальний відгук!

   

   

   

   

   

   

   

   

  Критик-ор

  Дякую вам! От справді дуже цікава та якісна робота. Навіть з перших рядків зрозуміло, що попереду чекає справжній вир подій. 

  Ви дуже влучно розпочали історію, той момент у морзі чіпляє увагу. Крутий хід з таймлайном та нелінійністю. Тут дуже важливо створити цільну картинку, аби читач не губився. У вас вийшло. 

  Окрема дяка за динаміку. Місцями й кліпнути не було часу, та потім знову відкат до іншої гілки. Це тримає у тонусі й поступово розкриває усі таємниці. Немає відчуття, що на читача вивалили усе й відразу. 

  Тож я справді в захваті, і обов’язково повернуся на завершення роботи, бо ж заінтригували. Та й самі герої дуже цікаві. Спостерігати за шляхом Ел виявилося захопливо. Філа шкода тільки (якщо я правильно все зрозуміла).

  taika_i_titi

  Рада читати такий відгук і розуміти, що мені вдалося в тексті передати усе, що я задумала, і що історія сприймається цілісно та логічно. Мої персонажі для мене як діти, і мені дуже приємно знати, що вони чіпляють і спостерігати за ними цікаво. Ви все правильно зрозуміли, на початок історії Філ мертвий (бо це сталося в каноні, у першому фільмі Месників), але взагалі з ним дуже важка і складна історія :D 

  Дякую щиро за відгук!

  innokentya

  ААААААААААААААААААААААААА!

  *віддихалася і думає, чи варто кричати далі*

  А!

  Знаєте, колись я навчуся детально читати шапки фанфіків, і у мене просто ВІДВАЛИТЬСЯ СРАКА 🙈 Це я до того, що спокусившись на ваш опис переваг історії, пішла з нею знайомитися, не додивившись, що вона не завершена. Дуже давно обираю варіант читати тільки дописані фф, аби не було потім боляче за те, що вони так і лишаються без логічної крапки.

  Однак у тому, що я пішла читати цей текст, є і свої плюси. Я знаю, де ви живете ваш нік в блускай, тому навіть не сподівайтеся, що зможете втекти! Я з вас не злізу, допоки ви не допишете і не дасте мені відповіді на так багато запитань!

  Ну а тепер, коли я вдосталь вас налякала (читайте — повеселила, я знаю, тааак 😌), варто перейти нарешті до повноцінного відгуку. «Агенти ЩИТ» — той серіал, який, мені здається, я ніколи не знайду в собі сили подивитися. Однак це не заважає знати мені частину персонажів, дарма, що частину із озвучених у вашій історії, я все одно бачу вперше. Ну або не вперше, але просто не зв’язую наявну в голові картинку із конкретними іменем.

  Та хай там як, але Філа Колсона неможливо не знати і неможливо не любити. І це нас знову повертає до шапки вашого тексту, з якої я чомусь думаю, що це має бути вельми проста і світла історію. А зрештою отримую в перших розділах Колсона-трупа та підстрелену пізніше у голову Ел. Єдине, що мене свято заспокоює, після чергового вивчення усіх деталей шапки, це те, що попри наявність тегу «вбивство» там немає «смерть персонажа». А, отже, все має налагодитися. Віру у краще у мене не забере ніхто, отак от! 😝

  Про що це я? Чомусь ніяк нормально не доходили руки, аби почитати ваші історії, крім ТИХ САМИХ ПРОКЛЯТИХ ДРАБЛІВ, і я дуже рада, що зрештою обрала саме цей текст. Колсона я люблю, від Мей у захваті, а Ф’юрі… Ну про Ф’юрі з його репутацією — як про мертвих: або добре, або нічого 😂 До того ж, за багато років у фанфікшені я навчилася любити оригінальних персонажів, коли з них не роблять Мері/Марті Сью, а роблять повноцінною опорою сюжету. Тож ваша Ел не залишила мені жодних шансів, закохавши у свій характер — як дорослої агентки, так і малої шпани, котра нахабно вмощує свої п’ятки на колінах у улюбленого дядечка.

  За рахунок того, що робота розбита хронометражно, це водночас трохи збиває з пантелику і допомагає згадати, як дихати — особливо, коли попередній розділ закінчується якимось неймовірним поворотним поворотом. Я проковтнула все написане десь приблизно за годину — і можливо, зробила б це куди швидше, аби не відволікалася на роботу 😂 Власне, у цьому заслуга вашого стилю: ви пишете дуже плавно, розсудливо і обираєте для кожного речення настільки правильні слова, що погляд чіпляється і чіпляється, тягне тебе читати далі.

  Мені неймовірно цікаво дізнатися, як же ж Ел примудриться зрештою пов’язати своє життя із ЩИТом, особливо побачивши, до чого це, зрештою, призводить. Хоча ж вона теж Колсон — вперта і дещо відбита на голову :) За цей особливий шарм, мабуть, і виходить любити персонажів із цим прізвищем. Бо ж і сам Філ — такий 😊

  Дуже подобається те, як ви описуєте агентські будні вже з точки зору дорослої Ел та її напарників. Ви підмічаєте важливі для цієї роботи деталі, розповідаєте про зброю, немов точно вмієте нею володіти, а також фантастично змальовуєте всього у кількох штрихах навколишнє середовище так, що зрештою неможливо не повірити, що ти не загубився разом із командою посеред палючого Пакистану.

  Допоки читала, мені хотілося так багато всього сказати, адже цей текст справді заслуговує на неймовірну похвалу і величезну кількість відгуків. А тепер, дочитавши все, що є в наявності, сиджу і намагаюся вмовити заціпитися внутрішнього читача, котрий кричить: «Гей-гей, проду, авторе! Яскраву і фантастичну!»

  Спасибі вам за цю історію. За те, як багатогранно ви показуєте персонажів. За те, що вам вдається познайомити із тими, хто існує в іншому фандомі, навіть зовсім необізнаних у цьому людей. Текст же й справді можна легко читати тим, хто взагалі ніц не чув про «Агентів ЩИТ». І це прекрасно. І ваша Ел прекрасна. І ваш Філ прекрасний. І ваш стиль прекрасний.

  Тож побажаю вам такого ж самого прекрасного натхнення і тихенько примощуся осьо отут у куточку під фічочком, аби дочекатися продовження. Спасибі, що пишете! Це дуже смачно!

  П.С. Я через вас зарєструвалася на ФУМ! Ви точно винні мені продовження 😈