Смерть головних героїв
сб, 08/20/2022 - 03:16
пн, 01/30/2023 - 20:55
33 хвилини, 33 секунди
3
Читачі ще не додали роботу у збірки
1
1
Навіґація

Сяо знову й знову приходить до моря. Безкрайнього моря. Та він його боїться, залишаючись поодаль.

 

– Дозволь мені врятувати тебе, – чужі слова торкаються чогось, що було давно поховано під товщею води.

 


Обов’язково рекомендую до прослуховування і створення атмосфери: Maneskin – CORALINE.

– …ей! Чого ти тут сидиш?

 

Хлопець підіймає голову, виймаючи один навушник. Незнайомець.

 

– Мабуть, це я повинен спитати, – він супить брови, оглядаючи новоприбулого. – Хто ти такий?

 

Той у відповідь посміхається і замислюється на хвилину, неначе забув відповідь на таке просте питання. У срібному сяйві повного місяця кінчики його дивних косичок здаються бірюзовими, тоді як все інше волосся чорне. Мурахи йдуть по спині, – чи то від моря холодом потягнуло, оминаючи тепле худі з капюшоном, – коли дивний хлопець нарешті відповідає:

 

– Гм. Можеш звати мене Венті.

 

І його відповідь чомусь зачаровує.

 

– Я тебе раніше ніколи не бачив, – у відповідь Венті сміється:

 

– Та й не дивно, – він сідає поруч на самий холодний пісок, слухає з секунд двадцять шум води, наче поринувши десь у самі глибини моря, а потім повертає голову у бік співрозмовника, знову посміхаючись: – Як твоє ім’я, принце?

 

Венті спостерігає, як хлопець коло нього шаріється, але все ж таки каже, встромивши погляд удалечінь:

 

– Сяо.

 

І вони полинають у тишу.

 

Вітер знову налітає, підіймаючи цілу купу маленьких піщинок. Тому Сяо сидить в худі й штанях. Чого не скажеш про Венті: шорти до коліна та легенька кофта з довгим рукавом, що по теплоті може зрівнятися з футболкою. Сяо відчуває, як той поряд з ним тремтить, і йому чомусь так сильно хочеться його обійняти, щоб зігріти… Та він себе зупиняє. Вони лише познайомились, це дурня. Хмари тим часом закривають місяць, і хлопці залишаються майже в темряві.

 

Коли Сяо наважується подивитись у бік свого нового знайомого, то стикається з парою смарагдових очей, по яким видно, що їх власник посміхається.

 

– Розкажи про себе, – шепоче Венті, і його тихі слова підхоплює море, розносячи десь далеко-далеко. Дивно, але Сяо теж почуває себе таким: незначним у безкінечному Всесвіті зірок. Відчуває, що йому важко дихати, коли Венті схиляє голову вбік і ніби благає залишитись поряд. Тому скоріше відповідає, не спромігшись відірвати погляду від очей напроти.

 

– Що б ти хотів дізнатися? – так само шепоче Сяо. Чомусь з’являються думки про те, чого Венті з усього безкрайнього пляжу обрав це місце й сів поруч, заговорив. І дивиться так, наче нічого в світі більше не існує: лише вони, місяць, зорі й тихе море, що є свідком чогось інтимного.

 

– Чого ти сюди приходиш?

 

– Звідки ти дізнався?

 

Сум забарвлює смарагдові очі:

 

– Я бачив тебе. Кожну ніч, – Венті відводить погляд, дивлячись у відображення місяця, яке поволі з’являється з тим, як хмари пливуть далі від них. – Але ти ніколи не помічав мене, – ледве розбирає Сяо: чи тому, що серце своїм стуком заполонило всі можливості щось почути, чи тому що Венті говорить це майже самими губами. А можливо, й те й інше.

 

Щось всередині тріщить, і хочеться закричати. Але порушувати цю сокровенну тишу Сяо не наважиться. Не тільки сьогодні – завжди.

 

– Ти завжди був у навушниках, слухаючи пісні на повній гучності, – раптово продовжує Венті. Він згибає ноги в колінах і обіймає їх, намагаючись зігрітися. – І я питав себе: навіщо приходити на берег моря й не слухати його. Те, як воно з тобою говорить, розповідає власні секрети. Приймає всі твої переживання… І я досі себе про це питаю, – Венті повертає свій смарагдовий погляд, натякаючи, що чекає відповіді.

 

У Сяо всередині з’являється страх. Пробирається під шкіру, залишає там численні рубці, відкриваючи старі рани. І йому тепер знову важко дихати.

 

Місяць невдало заливає пляж сріблом, і в цьому світлі Сяо стає гірше. Тому що цей дивний Венті поряд. Венті, від якого пахне морем; волосся якого злегка вологе. Який схиляється ближче й бере його заклякле жахом обличчя в свої холодні руки.

 

– Не бійся, принце, – знову шепоче, і дихання Сяо збивається.

 

Вдих. Видих. Бажання щезнути звідси і залишитися тут назавжди.

 

– Не можу, – Венті треба читати по губах. – Я не можу.

– Довірся мені.

 

Венті перебирає по його щоках все ще холодними пальцями, визиваючи табун мурах. Це не допомагає. А тоді все щезає, наче Сяо в мить осліп. На секунду він завмирає, чуючи лише стукіт власного серця і не відчуваючи нічого.

 

А потім чує солоний присмак на своїх губах. Не своїх – чужих. Венті його цілує. І разом з цим Сяо відчуває, як тоне. Як холодні води затягують його на глибину, засмоктують течіями, не даючи змоги вибратись. І він знову бачить місяць. Повний, срібний. Він віддаляється з кожною секундою, як море тягне Сяо все нижче й нижче, так і не досягнувши дна.

 

Можливо, це було єдине, що Сяо кохав. Тисячі, мільйони зірок на нічному небі, які були такими близькими для нього, хоч і віддалялися з кожною секундою його існування.

 

То, можливо, Сяо вже давно потопельник і лише спостерігає за тим, як світ навколо нього поволі зникає, розчиняється вдалині? З того боку, на поверхні, однією з численних зірок залишилась його мати, іншою – його подруга. Можливо, це все люди, яких Сяо зустрів у своєму житті, зараз за ним спостерігають з нічного неба, даючи йому вільно йти вниз, захлинатися солоною водою. Тоді вони залишаться сяяти так гарно назавжди, тому що скільки б Сяо не приходив на пляж, скільки б не дивився вгору, жодна з них не ворухнулась.

 

Ніхто не йшов його рятувати.

 

Венті розриває поцілунок й дихає гаряче. Його губи теж горять, і Сяо це відчуває, тому що він все ще надто близько. Руки його холодні.

 

– Дозволь мені врятувати тебе, – шепіт Венті місцями переривається тоном вище, наче ось-ось зламається. Сильний вітер приносить бризки води аж до того місця, де вони сидять. Сяо здригається. – Будь ласка…

 

Сяо не розуміє. Він відчуває нову сіль на своїх губах, але на цей раз Венті не причетний. Та йому видно, як срібне обличчя заливається слізьми. І не знає, чи відповідати на наступне запитання, яке розбиває все навколо на друзки.

 

– Чому..? – у Сяо в голосі благання.

 

Венті більше не посміхається. Світ навколо них поступово руйнується із тим, як місячне сяйво наче востаннє лагідно цілує їх обличчя, і десь далеко з’являються перші натяки на новий неіснуючий день.

 

– Тому що море всередині тебе.

 

– Неможливо… – золоті очі полишає минулий блиск. Від Венті віє холодом. Він здається нереальним. – …я не вірю в це…

 

– Повір мені, – губи Венті починають тремтіти. – Я бачу те, чого не бачиш ти.

 

– І що ж ти бачиш..? – Сяо хочеться відірвати його руки від себе, але він не може поворухнутись.

 

Смарагдові очі благають облишити і не питати. Небо потрохи світлішає, і Сяо роздивляється чуже лице. Здіймаються великі хвилі, і він сіпається щоб спостерігати за ними, вдаючи контроль. Та Венті не дає цього зробити, змушуючи дивитися лише на себе. Спочатку роззявляє рот, а потім душить із себе слова:

 

– Бачу як знову і знову тебе поглинає вода, чуже море. Мій принце… – просочене любов’ю та скорботою, – ти цього не пам’ятаєш, але я не можу забути. Якби ж я міг… Якби ж я встиг тоді! – «тебе врятувати» залишається несказаним. Сяо бачить, як чуже обличчя обіймають сльози, і чомусь йому самому стає надто болісно. Хвилі більшають із тим, як Венті продовжує говорити. – Море протестує, принце. Воно не хоче, щоб ти дізнався.

 

– Але що?! – скрикує Сяо, вперше доторкаючись до чужого тіла: надто худорляве, надто холодне. Позбавлене життя.

 

Венті робить глибокий вдих, наче свіжого ранкового повітря йому замало.

 

– Мій принце, ти вже давно потонув.

 

– Але ж ні… – Сяо посміхається поламано. І почуває себе так, наче його придавила сила силенна води.

 

– Ти прагнув води. Але море тебе потопило. Воно всередині тебе, ти завжди відчував це і не розумів свого страху, – Венті нарешті відпускає його похоловші щоки, але Сяо хапає його за руку, тримає поруч із собою. Боїться, що і його море забере. – Твій розум чинить опір, та ти вже мертвий. І я прийшов, щоб звільнити свого принца. Дозволь мені врятувати тебе.

 

Сяо відчуває, як його розриває зсередини. Він хапається за тканину там, де серце, намагаючись приглушити нестерпний біль. Море бушує.

 

– Чому… – Сяо не розуміє. – Чому ти не зробив цього раніше?

 

Венті дивно усміхається.

 

– Я не можу назвати числа, скільки разів я намагався це зробити. У мене було безліч спроб. І кожного разу ти не давав себе врятувати. Розсипався в моїх руках. Помирав знову і знову, – крива посмішка. – Море змивало всі твої спогади про мене. Про минуле. Воно руйнує те, ким ти був раніше, – затримується на коротку паузу, оглядаючи все навколо. – Можливо, нам пощастило, але залишилося мало часу. Тож твоя відповідь..?

 

– Що буде, якщо я скажу так? – Сяо шепоче знову не в змозі сприйняти все. Тобто те, чим він жив всі ці роки, всі спогади, всі люди, яких він зустрів, зрештою, він сам – це все було брехнею?

 

Венті повертає свій смарагдовий погляд назад і лагідно торкається правою рукою чужої щоки:

 

– Тоді це пекло закінчиться.

 

– А якщо ні?

 

Венті не відповідає. Натомість встає з піску і тягне Сяо за собою. Хоче йти до води.

 

– Мій принце, ти вже визначився із відповіддю, – він дістає шматок цупкої тканини з карману шортів і зав’язує Сяо очі. Потім стає спиною до моря й бере його лодоні у свої, роблячи перший крок назад. Сяо пручається. – Довірся мені, Алатусе.

 

Сяо завмирає. А потім трохи посміхається і нарешті робить крок вперед.

 

– Щоб звільнитися від моря, треба закінчити те, що воно почало, – шепоче Венті, коли вони заходять у холодну воду, і обом хлопцям спирає груди.

 

Хвилі заспокоюються, а за спиною Венті з’являється вранішнє сонце. Він обертається, щоб подивитися на нього, та чужих рідних рук не випускає.

 

– Вперше за стільки років бачу світанок…

 

Пов’язка спадає з очей Сяо, і він дивиться на Венті, якого огортає золото, не відводячи очей.

 

– Я теж.

 

І їх поглинає море.

Теґи
  Вподобайка
  7
  Ставлення автора до критики

  Відгуки

  рін

  ця робота йде в улюблені, тому що таких емоцій при прочитанні я не відчувала ніколи.

  це красиво у всіх сенсах і якби я мала можливість передати свої почуття від прочитаного — я б так і зробила, бо навіть словесно я не здатна роз’яснити те, що відбувалося у мене всередині.

  це так коротко, легко та важко водночас, і в цих рядках вмістилося так багато смутку, який протягом усього твору несли персонажі. у мене дуже болить за обох, немов це я пережила те, що відбувається з ними.

  я пишу цей відгук на емоціях, оскільки мені дуже хочеться поділитися тим, як в черговий раз ти не перестаєш дивувати своїх читачів. сьогодні я розплакалася з твоєї роботи, завтра? хто знає. 

  я дякую тобі за твою працю, мені було дуже приємно прочитати щось написане твоїми руками, Ань, у тебе чудово виходить!

  ri'

  Холодно…

  я читала фанфік двічі, і обидва рази мені ставало дуже холодно. Пронизлива до кісток атмосфера, сповнена туги; образ Венті, наче він – частина цього моря: холодні руки, солоні губи і мокре волосся. (Чесно кажучи, це і те, що він називає сяо принцем, наводить мене на думки про мермаїд ау, але це, мабуть, просто притягнуте за вуха)

  Мені дуже подобається, що час у роботі досвітній. Більшу частину, – ту, що просякнута безвихіддю та розпачом, – ми спостерігаємо за місяцем та його холодним світлом. Але стоїть у житті сяо з’явиться певна надія, що його все ж таки врятують, і з’являються перші сонячні промені, які своїм золотом трохи зігрівають фінал. І слова, що це їхній перший світанок за стільки років… І сяо, що говорить про світанок, дивлячись на венти! Це неймовірно красиво (і страшенно боляче)

  Незважаючи на «смерть основних персонажів», фінал здається досить добрим. Через тепле сонце, надії на визволення…

   

  Це чудово сумна та неймовірно красива робота. Ти неймовірна. Дякую тобі велике за твою працю, твій час, чудову роботу та мої емоції. Дякую.

  Luizik

  Чудовий твір, справді. Відчувається, ніби він по-справжньому наповнений болем і смутком персонажів. 

  На початку твору відчувається все просто, але в момент, коли хмари почали закривати місяць, то і мене ніби огорнув напів прозорий туман, що заполонив свідомість і не відпускав її до самого фіналу, де вона вже споглядають за сходом сонця. Тоді для мене світ знову прояснився і став зрозумілішим та простішим. Загалом, текст затягує, не даючи відволіктися, та змушує поринати у емоції персонажів і моря.

  Дякую за подаровані вами емоціїheart