frostjotun
Серіали
12+
Слеш
Міні
Запитуйте дозволу
 • Забороняю перекладати роботу російською
 • Забороняю розміщувати роботу на рос.ресурсах
Немає схованих позначок
ср, 07/27/2022 - 23:45
пн, 01/23/2023 - 15:03
24 хвилини, 31 секунда
4
Читачі ще не додали роботу у збірки
1
Навіґація

Мобіус був єдиною винагородою в житті Локі. 

 Іноді Локі ставало гірше.

 

 Всесвіт трансформувався, не створюючи несправжні спогади, не вводячи в оману, не запевнюючи у брехливому, а нагадуючи, демонструючи правду, яку не хотілося, не хотілося, не хотілося бачити, відкриваючи справжні обличчя космічних істот, зриваючи маски комфорту з жахливих подій, змушуючи переживати тортури знову і знову, до божевілля регулярно, циклічно, перетворюючи кожну мить на вічність.

 

 Все навколо втрачало насиченість, сіріло, темнішало, забираючи останні промінці якоїсь незграбної надії на щось більш-менш позитивне, надії на спасіння чи хоча б приблизно хороший фінал – звідусіль струмилася атмосфера абсолютного, невгамовного зла, що просочувалося навіть всередину зіниць, створюючи смертельно бліді відблиски страждання у вже не зеленій порожнечі.

 

 Кожний спогад, кожний рух, кожна думка викликала нестерпний біль, погрожуючи зламати кістки ребер чи кінцівок пальців, вкрасти здібність дихати шляхом хворобливо повільного роздирання легень зсередини, блокуючи будь-який вид міркування, окрім цього, руйнуючого, жорстокого, болючого, опалюючого,шкідливого в першу чергу для себе ж.

 

 Життя ніколи не було надто щедрим для трикстера. Точніше, щедрим воно було, але щедрість ця складалася не з чарівних подарунків у вигляді слави, приязні оточуючих, неймовірних досягнень чи навіть дружби – ні, щедрість ця розповсюджувалася лише на трагедії, що переслідували Бога Брехні одна за одною, не дозволяючи розслабитися й порадіти навіть протягом хвилини.

 

 Знущання, що почалися з раннього дитинства – трагедія.

 

 Сприйняття себе як чужинця у власній родині – трагедія.

 

 Ненависть з боку батька – трагедія.

 

 Нерівність, несправедливість відношення батьків до старшого брата – трагедія.

 

 Усвідомлення свого походження від бісових льодяних чудовиськ – трагедія.

 

 Тортури, вигнання, заточення – трагедія.

 

 Смерть матері – трагедія.

 

 Ненависть до себе – трагедія.

 

 Кожна подія в житті Бога Підступності залишала в глибині його душі рану, і ран цих тепер десятки, але жодна з них так і не змогла загоїтися чи позбавити свого володаря хоча б мізерної частини болю – ні, ці рани відкривалися більше й більше після перерв у декілька місяців, збільшуючи страждання до неможливих масштабів.

 

 Якщо вирватися з ланцюжка психічного насильства, його відсутність стане болючішою.

 

 Тому цю порожнечу доведеться заповнювати фізичним болем – лише він здатний перемістити будь-кого у стан блаженного забуття, розчинити сльози ароматом теплої крові, дозволити з насолодою заплющити очі, позбавившись від крижаного спазму мозку.

 

 Життя зробило з Лафейсона залежного від крові (своєї чи чудої) зрадника.

 

 Життя зробило з молодшого асгардського принца неймовірно нещасну істоту.

 

 Хоча зараз це життя справді нагородило Локі. Нагородило не сумом, не розчаруванням, а чимось світлим, легким, неперевершеним. Нагородило чимось здивовано заспокоюючим, зворушуючим, викликаючим щиру, але несміливу посмішку замість звіриного оскалу. Точніше, кимось.

 

 • Хочеш, влаштуємо тобі, наприклад, вечірку, де ти зможеш вбивати кого завгодно? – лагідно сміючись, промовляє Мобіус, стискаючи в руках просочену трикстерською кров’ю тканину.

 

 В його погляді не просто занепокоєння – паніка, справжнісінька паніка людини, що смертельно, до тремтіння в руках боїться втратити істоту навпроти, але приховує цей страх лише для того, щоб мати змогу заспокоїти, втішити, повернути до нормального стану, а вже потім полегшено видихнути і заритися носом у чорне-чорне волосся з ароматом ледве гіркого парфуму, палаючого паперу і лісу після дощу.

 

 (Мобіус не знав, звідки в його голові з’явилися саме такі порівняння, адже палити книжки чи відвідувати ліси йому за все своє життя жодного разу не вдалося – але все ж таки аромат Локі викликав саме такі асоціації).

 

 • А хіба так можна? – голос асгардського принца слабший, ніж зазвичай, і це лякає, лякає, лякає, адже кров з якоїсь причини не зупиняється; можливо, упертий чоловік навмисно мучить себе за допомогою магії, не дозволяючи аналітику допомогти.

 

 Хоча, якщо бути чесними, Богу Брехні неймовірно подобалося дозволяти агенту піклуватися про себе – в обережних рухах Мобіуса, в нервових подихах та ледве помітному незадоволенні було щось особливе, неперевершене, захоплююче.

 

 • Можна, якщо ти перестанеш себе калічити, - сивий чоловік не засмучений, не розчарований, лише схвильований долею істоти навпроти.

 

 • Ти готовий піти на такі жертви?

 

 • Напевно. Ти не залишаєш мені іншого вибору.

 

 Локі сміється напівщиро, але навіть цього достатньо, щоб трохи заспокоїтися – якщо трикстер здатний не просто дивитися перед собою порожніми очима, застигнувши в одній позі, все вже не настільки погано.

 

 •  Дивися, не пошкодуй про своє рішення. Давати мені таку свободу небезпечно.

 

 • Я знаю, любий, я знаю.

 

 Іноді Локі стає гірше, і він втрачає контроль: рухи його стають швидшими, втрачаючи королівські спокій та плавність, і принц, щоб випадково не зашкодити живим істотам навколо, зривається на собі, залишаючи на блідій шкірі синці синіх та фіолетових відтінків, чи на предметах, перетворюючи будь-який матеріал на невеличку купку крихт чи попелу.

 

 Іноді Локі стає гірше – тоді він кричить з усіх сил, розриваючи власні голосові зв’язки, шкодячи капілярам та найменшим судинам, що лопалися, створюючи під шкірою тонкі, ледве помітні багряні струмки або скупчення зірок того ж багряного кольору.

 

 Іноді Локі стає гірше, але він про це не пам’ятає, викреслюючи події попередніх хвилин чи годин, стираючи власний біль, повертаючись до стану заперечення.

 

 • Я хочу, щоб всі, хто знущався з мене, усі, хто зраджував мене, усі, хто не вірив мені, відчули той самий біль, в якому я перебував усе своє життя.

 

 • Так, любий.

 

 • Я хочу завдати кожному жорстокому створінню, що колись зламало мені життя і змусило мене втратити себе, того ж болю, в який воно мене помістило.

 

 • Так, любий.

 

 • Я хочу стати свідком неймовірних бісових страждань кожної істоти у всесвіті, я хочу стати причиною цих бісових страждань, я хочу перетворити всесвіт на одне суцільне страждання.

 

 • Так, любий.

 

 Локі – істота вкрай травмована і від того непередбачувана.

 

 Але Бог Підступності завжди затримує подих, коли Мобіус залишає десятки ніжних, ледь відчутних поцілунків на його лобі та щоках, обережно торкаючись вуст асгардського принца кінчиками пальців чи граючись з локонами чорного-чорного волосся – тоді аналітик, здається, випромінює захоплення кожним міліметром, кожною рисою і «вадою» Лафейсона (хоча, на думку агента, насправді у того не було жодної вади).

 

 І трикстер завжди лагідно посміхається, коли Мобіус притягує його до себе, обіймаючи не надто міцно, не створюючи метафоричну, умовну в’язницю з рук, не порушуючи і без того майже критичний стан запаленої психіки принца, і шепоче щось приємне, можливо, хитре і неймовірно кумедне, заповнюючи порожнечу від жахливих думок та закликів вчинити щось страшне теплими відгуками власних слів.

 

 І Локі завжди трохи, ледве помітно жмуриться, дивлячись на Мобіуса з інтонаціями вдячності, довіри і ще чогось; чогось раніше незнайомого, чогось дивовижного, що змушує забути про трагедії життя не через заперечення у вигляді захисного рефлексу, а через бажання підмінити всесвітній біль ще більшим натхненням, поринути в яке – справжнє благословення.

 

 • Навіть якщо ти зламаєш, спалиш, знищиш сотні всесвітів, я буду цінувати й кохати тебе.

 

 • Навіть якщо після сотні всесвітів я не зупинюся?

 

 • Навіть якщо ти знищиш усе, окрім цієї кімнати.

 

 • Навіть якщо залишимося лише ми вдвох?

 

 • Це було б навіть цікаво.

 

 Локі сміється щиро-щиро, і від цього Мобіусу хочеться заплющити очі, щоб розчинитися у найприємнішому у всьому мультивсесвіті звуці, щоб цей момент залишився у пам’яті назавжди.

 

 Локі сміється щиро-щиро, і від цього Мобіусу хочеться стиснути його в обіймах ще міцніше, якщо це взагалі можливо, щоб майже стати єдиним цілим, щоб показати хоч частинку сили своїх почуттів.

 

 Локі сміється щиро-щиро, і від цього Мобіусу хочеться залишити на його обличчі ще декілька десятків лагідних поцілунків, щоб на ньому не залишилося жодного міліметру, не прикрашеного символом кохання.

 

 Життя нагородило Локі лише один раз.

 

 Але й цього було достатньо, щоб навчитися усміхатися по-справжньому.

 

  Вподобайка
  6
  Ставлення автора до критики

  Відгуки

  taika_i_titi

  Вітаю! Щиро радію, що один з перших фіків по цьому серіалу на оновленому ФУМі такий якісний і неймовірний, я отримала неабияке задоволення під час прочитання. Оповідь така тягуча, місцями важка (в плані емоцій, а не тексту, хоч в нього й потрібно вчитуватись уважно). Але найбільша моя любов — то діалоги, у них вся атмосфера: безпосередня, ніжно-гірка та іронічна. У цих словах найкраще розкриті Локі, Морбіус та їх стосунки. 

  Мені подобається, що Ви, водночас, не робите ці почуття панацеєю, які здатні вилікувати Лафейсона, «виправити» його, бо так не буває. Але те, що він почуває себе комфортно — найкраща частина.

  Зауважень не маю, лише пораду — приберіть зайві пусті стрічки і проставте тире замість крапок в діалогах (це автоматичний баг сайту, сама викладала і виправляла, тому знаю).

  Дякую Вам за творчість та успіхів :)

  Anni Kityk

  Ця робота — моя тринадцята причина. Ви ніби узяли всі мої думки, гедканони і переживання стосовно Локі та конвертували їх у текст, і це вийшло просто неймовірно. Описи емоцій, короткі, утім влучні діялоги, конфлікт — усе це настільки гармонійно, що аж кричати від захоплення хочеться. Я у щирому захваті від вашої роботи!!

   

  (А ще: якщо ви шукаєте бету для цієї чи инших робіт по локіусу — то я з задоволенням допоможу)