Повернутись до головної сторінки фанфіку: Сосни

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

- Вей Їн, - ласкавий дотик до оголеного плеча, - настав час вставати.

 

Вусянь несвідомо тиснеться ближче до теплої руки, тихенько мичить, нібито в протест, але все ж міцно щулить очі перед тим, як їх відкрити. Розмитим від сну зором помічає білий одяг, згадує, що було вчора, усвідомлює, чия тепла рука все ще лежить на його кістлявому плечі.

 

- Лань Джань? - підводиться на ліктях і дивиться на вже зібраного хлопця.

 

- Мгм, - мнеться, хоче сказати щось ще, відкриває було вже рота, але хапнувши повітря, як риба, стискає міцно тонкі губи.

 

Вей Їн до кінця не розуміє, що трапилося з Вандзі, але щось відчувається по-іншому тепер. Чи то погляд його змінився, чи він встиг змінитися фізично за кілька місяців, що вони не бачилися. До нього непереборно тягнуло, колись Вей Їну навіть подумалося, що він хотів би поцілувати Нефрита, але було не до цього. Ніколи, швидше за все, не буде часу на кохання, як би не хотілося. Він хворий, схильний до темної енергії, давно не самовдосконалювався, чи не кожні кілька тижнів його життя виявляється на волосині від смерті. Чи може він дозволити комусь брати на себе такий тягар як любити його?

 

Він рідко зустрічався з любов’ю у своєму житті, ніколи не бачив прикладу справжнього кохання між дорослими, можливо, його батьки були прикладом, але він був надто малим для того, щоб звертати на таке увагу. Він просто знав, що його батьки точно любили один одного, померли, тримаючись за руки. Його вони теж любили, врятували ціною свого життя, цілували в маківку, обіймали, але зарано покинули. Шлюб Дзян Фенм’яня та Ю Дзиюань був жахливим прикладом, вони абсолютно різні, але хіба вони з Лань Джанем теж не різні? Здавалося, що так, вони протилежні як лід і полум’я, але ніхто не дивився глибше, не бачив, які вони схожі, страждаючи від рамок встановлених орденом, ноші, що на них звалили старші.

 

Вей Їн думав багато. І багато про що. Перебуваючи на лікуванні, чимось треба було зайняти себе між розмовами з Січенем, лікувальною музикою та кабінетом лікаря, що безперестанку бурчав про його здоров’я. Йому набридало те, що під час бесід вони ніби тупцюють на одному місці, усе зводиться до того, що він - жертва, просто так його життя склалося і немає цьому ніякого пояснення, крім жорстокості інших та його власного безсилля перед старшими за статусом. Але чому ж він?

 

«Чому не Дзян Чен?»

 

«Він спадкоємець, Молодий Пане, його бояться, він - влада.»

 

«Тоді чому я?»

 

«А хто ти такий?»

 

І на думку не спадало нічого. А хто він? Прийомний син? Слуга? Перший учень? Чого варті тоді всі ці статуси? Будь він слугою, прийомним сином чи Першим учнем, статуси його не врятували, не зупинили звичайних адептів ордену від знущань, не зупинили Ю Дзиюань, не зупинили вчителів та не зупинили його.

 

Він би з радістю відкинув руку Дзян Фенм’яня, якби знав, що за життя на нього чекає. Багатий стіл, свої покої, срібні та золоті злитки в гаманці, дорогий одяг, викуваний з кращого металу меч, якщо ціна цьому його покалічене життя, то сенс у цьому всьому? Він би вважав за краще жити в старому будинку на краю світу, носити заштопану кілька разів селянську сорочку, працювати в полі, збирати гній за животиною і бути щасливим, мати сім’ю, свободу, бачити заклиначів лише на мечах у небі, просто дихати без болю. Але життя так не склалося.

 

- Вей Їне, сніданок, - вириває його з роздумів глибокий голос.

 

- Ах, так, вибач, я замислився.

 

- Не вибачайся, - він невпевнено піднімає руку до волосся Вей Вусяня.

 

- Заплетеш мені волосся? – тихо просить він.

 

Лань Джань м’яко перебирає важке, але місцями сиве і ламке від вічного стресу, волосся. Вей Їн і так знову змарнів після атаки темряви, його організм в принципі ледве тримався, такі дрібниці як зіпсоване волосся, ламкі нігті, синці під очима, втома, насправді не показують і третини того, що насправді відбувається всередині організму. По суті, Вей Їн постійно перебуває на межі, дивно, що  перебуваючи в такому стані останні кілька років, у Пристані Лотоса нічого з цим не робили. Просто не хотіли робити. Пасма складаються в довгу косу, в яку Вандзі вплітає улюблену криваву стрічку. Зараз Вей Їн такий крихкий, більше схожий на жінку за статурою, ніж на воїна, але навіть так він був прекрасний, усе це неважливо, усе це можна виправити.

 

- Ти дуже гарний, - видихає Лань Джань поруч із вухом, зав’язуючи стрічку бантом у кінці коси.

 

Вей Їн дивиться на свої тонкі зап’ястя, червоніючи від слів хлопця.

 

- Це не так, - зітхає він.

 

- В Ордені Лань заборонено брехати.

 

Збентежений юнак здивовано плескає очима, повертаючись до Другого Нефриту.

 

- Лань Джань, - заминається, - на нас чекає сніданок.

 

 

***

 

 

Бедрики сідають на яскраву стрічку в його волоссі, Вандзі дбайливо витягує і пересаджує комах на листя біля сливи. Розпал літа, спека була майже нестерпною. Вей Їн, що лежить на його колінах, слухав шум водоспаду. Обидва пішли досить далеко від будівель ордену, мовчки йшли дедалі глибше в ліс. Білий кролик акуратно обнюхує руку Вей Вусяня, мокрий носик лоскоче чутливу шкіру.

 

Його трохи мутить, лячно заговорити з Лань Вандзі, хоча треба було б. Він кидає погляд на розслаблену особу поруч, порівнює з собою, розуміє, що він не рівня. Не гідний, надто жалюгідний. Уявив про себе чорт знає що! Бачить ніжність у бурштинових очах і чує в голові: «Брехня. Брехня. Брехня.».

 

- Вей Їн? – він помічає напружений погляд на собі, стурбовано проводить рукою по волоссю Вусяня.

 

- Все добре, напевно, все буде добре, - безглуздо випалює, відвертаючись.

 

- Вей Їн, - з докором, - ми не поговорили.

 

- Про що?

 

- Я люблю тебе, - затримує подих, панічно кліпає у подиві від слів, що вимовив.

 

– Що?

 

Вей Вусянь піднімається з колін Лань Джаня, дивиться серйозно, здивовано, з тривогою.

 

- Люблю тебе.

 

– Як?

 

- Що «як»? - хмуриться Лань Вандзі.

 

- Як ти можеш любити когось на зразок мене?

 

- Усім серцем, - він тягнеться за рукою Вусяня і прикладає її рівно в тому місці, де швидко стукає від хвилювання серце.

 

Вей Вусянь тихо пускає сльози, дивиться з побоюванням, чекає, коли Вандзі скаже, що пожартував. Цього не відбувається ні за хвилину, ні за п’ять, він так і сидить, відчуваючи удари чужого кровоносного органу.

 

- Але, - починає він.

 

- Без «але».

 

Лань Джань повільно нахиляється і ніжно торкається чужих губ своїми. Руки його ніжно тримають у долонях обличчя Вей Вусяня, який безмовно дозволяє себе цілувати. Він уважно дивиться в очі Вусяня, а той легенько штовхає його в груди долонею.

 

- Я не можу. Зараз не можу і не знаю, коли зможу. Ти знаєш не все, але навіть того, що знаєш уже достатньо, щоб ти розумів, що зі мною не будеш щасливий, - схлипує.

 

- Не тобі вирішувати, чи я буду щасливий з тобою. Прямо зараз, просто тримаючи тебе у своїх руках, я щасливий. Щасливий, як не був дуже довго, я люблю тебе. Я хочу тобі допомогти, хочу любити тебе, дозволь мені хоча б це, я не прошу тебе про більше, - тримає акуратно за зап’ястя, цілуючи шрами на передпліччі.

 

 

- Ти сьогодні неймовірно балакучий, - жартує, намагаючись уникнути теми, роблячи боляче обом, - тебе злий примара не захопив нагодою?

 

- Вей Їн, я тебе прошу, - відчайдушно шепоче.

 

- Я люблю тебе, але не знаю, що з цим робити. Я хочу бути з тобою, але чи ти подумав про себе, що буде з тобою, якщо одного разу ти повернешся до дзиньши, а там буде лише мій холодний труп? Я не хочу бути жорстоким з тобою, але така реальність, я хворий, мене, чорт забирай, не врятувати, ті цілющі трави не допоможуть, розумієш? Я з кожним днем виживаю, намагаюся стати краще, але щоразу всі мої спроби закінчуються ліжком у кімнатах лікарів. Я не хочу приносити тобі біль, я хочу, щоб ти не переживав щодня про те, чи не вб’є себе твій супутник, поки ти пішов до бібліотеки!

 

- Вей Їн, ми разом усе подолаємо, це буде довго, але ми впораємося. Не відштовхуй мене, будь ласка, я не зможу без тебе.

 

- Та що ти робиш? Дурний! Припини негайно! Я хочу тебе врятувати! Чому ти не слухаєш? Ти будеш нещасним! - зривається на крик.

 

- Ми щось придумаємо, я знайду спосіб тебе врятувати, просто візьмись за мою руку! - кричить у відповідь.

 

- Ти мене не чуєш. Чому ти не розумієш? Чому? Я приречений, те, що я досі живий – диво. Я вже навіть на заклинача не схожий, я не зможу ступати з тобою по одному шляху, пітьма торкнулася мене! Не думаєш про себе, подумай про свій орден! Що скажуть старійшини, що скаже твій дядько? Що скажуть люди? Тебе ногами затопчуть твої ж товариші, коли дізнаються, що ти обрізаний рукав, ще й живеш із душевнохворим! Прийди до тями, благаю, - безсило просить, стираючи сльози рукавом.

 

Вандзі мовчить, стоїть розбитий на тисячі шматочків, дивиться на такого ж розбитого Вусяня. Так, мабуть, це правильно. Чоловік не повинен лежати з чоловіком, це збочення. Чоловік ордену Лань повинен або присвятити себе самовдосконаленню, або привести до будинку дружину. Не чоловіка. Ванцзі про себе лічить, скільки правил зараз він порушив. Усі вони якісь безглузді.

 

- Якщо орден не зможе прийняти мого супутника, то я покину цей орден, - впевнено дивлячись в очі Вусяню. Наближається і бере чужу руку в свою, переплітає пальці, легенько смикає на себе і ховає в обіймах коханого, що плаче.

 

- Чорт, ну чому ти такий? - втикається обличчям у теплу шию, зволожує м’яку шкіру сльозами.

 

- Я обіцяв, що не покину тебе, я буду поряд.

 

- Не обіцяй того, що не знаєш.

 

 

***

 

 

 

– Вандзі! Ти повторюєш долю свого батька! - розлючено кричить Лань Ціжень.

 

- Я – не мій батько. Вей Їн - не моя мати, - стоячи на колінах перед дядьком, уперто каже він.

 

- Невже ти не бачиш очевидного? Цей хлопчик може не пережити навіть цього літа! Цілителі роблять все, але він опинився тут надто пізно, його золоте ядро зачепила пітьма! Ти й оком не моргнеш, а він остаточно знищить себе і тебе на додачу!

 

- Я пов’яжу на нього свою стрічку і Ви мене не зупините, дядьку! - спалахує він, недбало кланяючись і покидаючи покої старшого.

 

Лань Ціжень важко осідає на підлогу. Йому безмежно шкода сина Цансе-Саньжень, але його батьківське серце не може поставити Вей Їна вище за Лань Джаня, якого він виростив. Усе, що він може зробити, це спробувати вилікувати підлітка, інакше він втратить і свого племінника. Що робити він не розумів, Вей Вусянь був хворий як фізично, так і душевно, він зблизився з пітьмою, розум його вже помутився. Не встигни вони з очищенням і ядро хлопця луснуло б під натиском скверни. Навіть не розсипавшись попелом, воно було б пошкоджене, якби темрява одразу атакувала його знову в спробі знищити і заволодіти розумом остаточно, то воно було б втрачено назавжди. Поки що це не загрожувало, але Вей Вусянь не завжди буде під захисним бар’єром Ґусу, що відганяє пітьму.

 

Орден Вень насідав з усіх боків, дрібні клани один за одним вирізали, якщо вони не підкорялися волі Владики. Не зрозуміло, коли справа дійде й до Великих кланів. Доводилося думати про все, про двох дурних хлопчаків, про клан, про орден. Голова закипала, мов чайник, роздратування нахлинало хвилями. Ніхто не дбав про такі серйозні речі, але це й не було їхнім обов’язком, утім, бурчати від цього менше не хотілося.

 

Раптом залунав сполохний дзвін. Час був зовсім ранній і це означало лише одне.

 

– Старший! Вчителю Лань! - увірвався з криком до його кімнати адепт.

 

- Не бігати! Не кричати! Поводитися гідно!

 

- Старший, прошу вибачити цього учня!

 

- Говори, що сталося!

 

- Вені! Вень Сю увірвався до Хмарних Глибин!

    Ставлення автора до критики: Позитивне