Повернутись до головної сторінки фанфіку: Хронометр

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Зображення видалено.

– Дем’єне, припини працювати. Тобі не стане від цього легше.

– Ні.

– Якщо ти перетвориш своє життя на суцільну роботу - це ніяк тобі не допоможе.

Клідо підвів до неї очі. Озирнувши нічого не виражаючи поглядом постать, що підіймалася над ним, він знову повернувся до документів. «Це абсолютно неправильно,» - подумала Софія й зачинила кришку банки з чорнилом, прибираючи її зі столу.

– Зараз ти лишишь у спокої документи, - украй втративши терпіння відкарбувала вона, - Потім підеш до Каміло. Тобі треба з кимось поговорити, обговорити цю тему. Я не можу цим займатися, тому ти підеш, розкажеш про своє горе й він простежить за тим, щоб ти не наклав на себе руки протягом хоча б наступних двох днів. І жодної роботи. Інакше ти зовсім перестанеш спати. Ти мене почув? Щоб через півгодини ноги твоєї в цьому кабінеті не було, - Вона дочекалася чужого слабкого кивка, та, задовольнившись результатом, вийшла з кабінету.

Кіпи паперів стояли навколо столу в очікуванні підпису, і перевертень, взявши ще одну, підписав її залишками чорнила на пері. «Не працювати?.. А чим тоді мені займатися, якщо більше немає причин приходити додому?»

Дряпання паперу порожнім пером не приносило користі і Клідо відклав його вбік. Найбільше йому хотілося б взагалі розучитися думати і відчувати, і просто завмерти в часі, як усі ці речі, що стояли внизу, у його антикварному магазині.

Як повертатися додому, коли там залишилося все, що їй належало? Як проходити повз двері до її кімнати, знаючи, що її більше там нема та й не буде? Як викинути з голови сцену її смерті? Як йти на її похорон?

Він представив маленьке тільце в труні та його пересмикнуло. Навіть якщо Каміло буде поряд, він просто не витримає цього видовища.

Клідо стиснувся у ком на своєму кріслі, підтягнувши ноги. Кабінет здавався холодним, порожнім й, що найстрашніше, надто маленьким, щоб вмістити його горе. Він відчув, як серце забилося швидше, ніби намагаючись вирватися з його тісних ребер, і стиснув голову руками, намагаючись утримати себе в руках. Дихати стало важче. Можливо це симптоми цієї хвороби? Тоді, може, й добре, що з ним це відбувається. Можнливо він не зробив достатньо, щоб вилікувати. Не підтримав перед смертю. Не зробив так багато всього, що мав би…

Його розум ніби провалився в порожнечу, сповнену нескінченних, до болю приємних і жахливих спогадів. Смішні розмови. Спільне приготування їжи. Укладання спати. Читання. Ігри на вулиці. Купівля одягу. Лікування саден на колінах. Насмішки однолітків. Біготня за лікарем. Безсонні ночі. Смерть Айстри. Її смерть. З кожним спогадом йому ставало гірше. Чим він заслужив усе це?

Клідо усвідомив, що не може сфокусувати погляд у кімнаті ні на паперах перед ним, ні на темній рамці у висунутій скриньці столу. Тремтячою рукою він перекинув рамку обличчям униз і закрив ящик.

За дверима почувся стукіт.

– Таня… – промимрив Клідо. Йому, напевно, почулося. Якщо мертві можуть приходити по живих – нехай приходять.

У прорізі не було мерців, але там був хтось інший. По кабінеті ріжучим вухо звуком пролунав дзвін розбитого посуду.

Перевертню хотілося покликати Софію, але в горлі став ком, заважаючи йому говорити. Хапаючись за стіл, він просто сповз на підлогу, щоб не з’являтися на світ комусь, хто насмілився зайти.

Але було вже надто пізно.

    Ставлення автора до критики: Обережне