Повернутись до головної сторінки фанфіку: Ціна свободи

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Почну я з історії юнака котрий під час війни втратив все. Що може бути гірше смерті найближчих, найцінніших для тебе людей та що за почуття охоплюють хлопця в цей момент? Ви можете сказати помста, біль, життя без сенсу в кінці кінців страждання. Так це абсолютно нормально, але хлопця охопило лише одне із цих почуттів - це помста. Важко уявити що ти геть один та нічого не відчуваєш і тебе переслідує одна та сама думка: «Не може бути, батьки, кохана дівчина вони живі…», але жорстока реальність нагадує парубку проте що він одинак, якого позбавили всього що тільки можна і не залишалось іншого вибору як просто існувати. Його однокурсники працюють на відновлення будівель за просто так, самого Роберта визначили на одну із найгірших робіт - чистка каналізації від моху, ржавчини та іншої гидоти. І якщо він пропускав хоча б одну пилинку (перевіряли спеціальні компʼютери за якими слідкували програмісти  їм пощастило жити життя, а не існувати у рабстві як усі) то  хлопця безпощадно закривати в темному, сирому погребі де найкращі друзі це щури, дехто із винних людей ними харчувався протягом усього терміну перебування там.

Свобода- мрія кожного жителя цього містечка, програмісти не виключення, які жили в однокімнатній квартирі. Вони давно забули що означає жити. Ніхто навіть і не думав про те, що опиниться замкнутим у цьому проклятому містечку та повільно перетворються у зомбі - люди без власного «я»

Вся давно змирились з цим, але Роберт ніколи не змириться з такою участю. Він завжди мріяв відкривати для себе нові горизонти , а тепер йому залишається лише гнити у цьому місці. «Ще досі не вірю в це, невже ми і справді заслужили таке життя? Ех заздрю тим хто на волі, особливо птахам котрі ніколи не прилетять до нас» - засумнівався хлопець. Війна позбавила не лише сімʼю, але і хороші спогади зникли як і життя.

  Ставлення автора до критики: Обережне

  ЄІлєясу

  Файного вечора та доброї вечері. 

  Хочу підтримати автора, котрий пише українською. Прочитав пролог. Не можна сказати, що він поганий. В деякому плані концепція антиутопії через післявоєнний устрій є достатньо цікавою та дещо виправданою з боку автора концепцією. Стиль простий, але працює. Кліше, які присутні не виїдають очі (як мінімум наразі). Але на мою думку прологу не вистачає «прологовості». Він не створює якогось початкового наративу, не дуже сильно показує сетинг. Можливо навіть занадто невеликий. Але це не є критичною проблемою для тексту загалом (тут я бажаю автору наснаги розкрити всі аспекти далі). Тут можна подивитися, наприклад, на початок твору Орвелла «1984». Він показує тяжке буття маленької людини старого типу, заринає у сетинг та його аспекти. дає зрозуміти наратив та атмосферу. Для антиутопії сетинг та атмосфера є критичною, бо без неї не буде відчуття антиутопії (не важливо, чи є це антиутопія по Гакслі чи по Орвеллу. В вашому ж творі відчуваю більше корейський тип антиутопії з її акцентом не на тоталітарність Орвелла чи блаженне мовчання (як би я назвав) Гакслі, а на експлуатаційну та хижацьку природу суспільства, але і там, навіть якщо мати достатньо зрозумілий та прямий для сучасної людини концепт, потрібно створити атмосферу, бо в голові читача може створитися не антиутопія, а щось більш близьке до «Хіба ревуть воли як ясла повні»)  

   

  Буду з радістю відстежувати та помітив собі в закладки, бо цікавить, як буде розвиватися цей концепт, а також цікавить, як розвинеться життя бідного Роберта. Вподобайку також пролог заслуговує як стимул мого бажання побачити розвиток історії

  Nefuri_Yo

  Що ж, піру-піру~
  Ознайомилась із прологом. 
  Піду з переванг: бо все виглядає логічним як і причинно-наслідковий зв’язок у мотивації героя та його емоційному стані, обуренню та звичайно важелю для того, щоб усе закрутилось. Це добре, бажаю, не втрачати причинно-наслідковий і надалі (хоч і люди часто ірраціональні істоти, історія на жаль любе коли все пов’язано. все кхам відчинаю хвіртку).
  Поки пролог вийшов непоганим аперитивом перед усім, що нас чекатиме далі. 
  Мінуси поки не зазначаю, бо не можу відчути їх в повній мірі зараз. 
  Буду з нетерпінням чекати і спостерігати за фанфіком!
  Натхнення і сил в роботі~~~ 

  Надіслав: ValeryMare , дата: сб, 04/29/2023 - 02:11