Повернутись до головної сторінки фанфіку: Все могло бути інакше

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

POV Герміона

1.

З вечері довелося йти самій. Гаррі пропадав у своїх чемпіонських справах, а Рон чомусь не з’явився, що було, м’яко кажучи, дивно з його любов’ю поїсти. Загальна вітальня майже пустувала, більшість ще не покинули Великої зали і руда маківка, що виднілася з-за спинки крісла, відразу привернула її увагу.

– Рон, ти чому не… – вона одразу ж осіклася, глянувши на його обличчя. Синій набряк на правій щоці і сліди крові в куточку губ виглядали погано. – Що трапилося???

– Нічого, – друг сердито відвернувся до каміна.

– Як це нічого? На тебе хтось напав? Потрібно повідомити! Або спочатку піти до мадам Помфрі… Хоча я знаю деякі прості заклинання…

– Не потрібна мені допомога!

– Але…

– Навіть не намагайся… – тон Рона був просто крижаний. Герміона, в принципі, вже звикла до коливань настрою хлопців після того, як ім’я Гаррі з’явилося з кубка, адже більшість відвернулися від їхньої трійці і вони іноді велися на провокації, втягуючись у з’ясування стосунків. Але зараз було щось серйозніше.

 

– Яка муха тебе вкусила?

– А тебе?

– Ти про що?

Рон похмуро дивився на вогонь. Здавалося, його мучили сумніви, говорити чи ні.

– Ти йдеш на бал із Крамом?

Вона навіть сторопіла від раптового питання. Чого-чого, а такого не чекала.

– Це тебе не стосується, – сказала тихо, відчуваючи, як починає битися серце.

– Ще як стосується! Ти ж завжди була обережніша і розумніша за нас! Як ти можеш? Він – суперник Гаррі!

– Думаєш, я про це не знаю? Звісно, ​​суперник! А ще милий та цікавий студент іноземної школи! Спілкування та зав’язування дружби – одна з цілей турніру! І він ніколи, НІКОЛИ нічого не питав мене про Гаррі! Ми часто бачилися в бібліотеці, розмовляли про навчання, життя та традиції наших шкіл…

– О так, учень Каркарова – милий, скромний та невинний! Ніби в Гоґвортсі немає нікого “милого”! – Останнє слово було сказано такою інтонацією, що вона взагалі перестала розуміти те, що відбувається.

– Та ти сам ним захоплювався, як гравцем у квідич!

– Це було до того, як усе сталося!

– Від цього він не став гіршим!

– Але бал???

– Чому ні??? Думаєш, до мене черга стоїть? Особливо після статті Скіттер? Чому я маю йти одна? Тому, що ти… – вона різко осіклася, побоюючись у сварці збовтнути зайвого, відчуваючи, як образа і надії, що не збулися, захльостують її з головою.

– Ти б не пішла сама… – Рон підвів на неї погляд і зненацька замовк.

Герміона схлипнула і кинулася до входу у спальні дівчаток.

– Стривай! Герміоно! Вибач!

Але вона не зупинилася. Влетіла в кімнату, кинулася на ліжко і зачарувавши полог, дала волю почуттям. Сльози все котилися і котилися, хоча це було неважливо, адже навіть якщо дівчата повернуться, вони нічого не почують.

Як Рон міг? Як міг подумати про неї таке?

Вони товаришували від першого курсу. Разом з Гаррі пройшли стільки, що й не снилося… Пліч-о-пліч навчалися, боролися, просто росли. Але з самого початку до Рона вона мала трохи інше ставлення, ніж до Гаррі. Він однозначно більше, ніж Гаррі її злив і дратував, навіть якщо їхні провини були однакові. Його безтурботність і несерйозність іноді просто бісили. Але й теплі слова й похвали, які злітали з його вуст несподівано і відверто, теж дарували набагато більше емоцій. Їй подобалося його захоплення шахами, нехай і магічний їх різновид здавався їй варварським. Вона поважала його опіку над Джіні і просто вміння бути душею будь-якої компанії, веселим, товариським, щирим, трохи зірвиголова-хлопчиськом. І вірним другом.

Спочатку Герміона і не думала, чому так. Але згодом розуміння приходило. І турбувало. Рон їй подобався. Не просто як друг. А це все змінювало.

Будучи людиною розсудливою та розважливою, тверезо оцінивши ризики і очікування, вона спробувала дистанціюватися. Рон, здавалося, ставився до неї виключно по-братськи. Вона ж намагалася нічим не видавати себе, запевняючи, що це пройде. Просто тимчасове тяжіння, гра гормонів.

Але, незважаючи на всі старання, також відчайдушно сподівалася на запрошення… Марно, звичайно…

Пропозиція Віктора прозвучала несподівано, і вона так само зненацька погодилася. Не роздумуючи. Потім спробувала все холодно зважити, і нічого крамольного не знайшла. Та й якась домішка зловтіхи була. Адже за Віктором тяглася низка зітхаючих дівчат, а він вибрав її. Нехай Рон побачить. І вже не очікувала, що це «побачить» виразиться так…

У спальню вскочили сусідки і відразу зашикали.

– Герміона, схоже, тут!

– Та вона давно спить, швидше за все, завтра ж тест із зілля!

Пролунав тихий сміх, шарудіння, і знову шепіт.

– Хто б міг подумати! Нудна заучка, а за нею вже чемпіонський шлейф тягнеться.

– Ти віриш у неї і Поттера? Надто вже…

– Тепер не лише Поттера! Від Діна щойно почула! Лукаса з Когтеврану знаєте? У бібліотеці сьогодні він підслухав, як сам Віктор Крам запросив її на бал! І вона погодилась!

– Не може бути! Що Крам міг у ній побачити? Навколо стільки гарних дівчат!

– Але це ще не все. Коли той розповідав Діну, що Герміона чемпіонів колекціонує, повз проходив Рон. Його просто переклинило! Їх ледве розтягли!

– Я ніколи не розуміла, чому Рон товаришує з ними, особливо з нею. Невже він – теж?

– Гадаєш?

– Може, вона використовує якісь особливі любовні чари? Вичитала десь у своїх нескінченних книгах.

– Тихііііше, хтось іде!

Розмова перервалася, але Герміона вже й так не могла слухати, ридання та образа душили її. Нехай думають, що хочуть. Вона піде на бал із Крамом. Нудна заучка. З якою товаришують із незрозумілої причини. Завтра так і скаже Рону. Що Гаррі не зрадить ніколи, можуть не хвилюватись і в бійки не лізти. А плітки за спиною… Чи їй звикати…

 

2.

 

Герміона до останнього чекала, поки сусідки по кімнаті зберуться і підуть, навмисно попередивши Віктора, що спуститься вже до Великої Зали. Чекати, треба сказати, довелося пристойно. Дівчата довго копирсалися, переодягалися, робили зачіски, макіяж, експериментували з чарами краси, сміялися, шепотілися і непомітно поглядали, чому «колекціонерка чемпіонів» нічого не робить. І пліткували. Куди ж без цього? Про неї так точно. Цікаво, скільки версій її неробства вже висунули? Віктор передумав? Чи все неправда? Може, й ніхто не запросив?

Але зараз їй було не по собі не через плітки. Одна справа прийняти пропозицію, інша – вийти у світ. Чемпіони від початку оточувалися посиленою увагою, а тут ще виявилося, що їм належить честь відкрити бал. Вона, у сукні, під руку з квідичною легендою… Таке навіть уявити складно. Ні, з батьками разом вони ще влітку підібрали гарне вбрання. І мама навчила її приборкати неслухняні кучері, укласти простими, але елегантними локонами. Трошки підкреслити очі. Надати блиску губам… Герміона пам’ятала їхні захоплені погляди, донька виросла, стала дівчиною… Тільки відчувалося все чужим, ніби вона не вона…

Швидко одягнувшись, востаннє кинула погляд у дзеркало. Інша… Якою її побачить решта? Рон?

Дідько, про нього думати не хотілося. Після сварки вже наступного дня він попросив пробачення. Вона спокійно прийняла його. Передбачалося, все мало стати як і раніше, але невидима тінь лягла між ними. Тема запрошень більше не підіймалася, тому Герміона навіть не знала, з ким прийдуть Гаррі та Рон. Та й не її це діло.

Ну що ж, настав час…

Спуститися справді виявилося випробуванням. Гірше, ніж іспит у Снейпа складати. У загальній метушні веселощів і передчуття їй вдалося прослизнути непомітно майже до мети, але чим ближче, тим більше поглядів ловила на собі. Дівчата, обертаючись, шепотілися, хлопці хтось і не впізнавав, а якщо впізнавали, то проводили якимось новим, незрозуміло що значущим поглядом. Вона ніяковіла, намагаючись ні на кого не дивитися, так що, вибігши до входу, майже зіткнулася з Віктором.

– Герміоно! Ти чарівна! – Крам, як завжди, перекручуючи слова, подав їй руку, сяючи, наче щойно йому вручили кубок Квідича.

Але вона навіть не звернула на це уваги, раптово зустрівшись поглядом з Роном. Він стояв на сходах вище, одягнений у старомодну мантію, певно з плеча одного зі старших братів, та навіть не намагався слухати тарахтіння дівчини, що стояла поруч – Падми. Сестри, якщо вірити пліткам, чекали на запрошення двох братів з Дурмстранга, але, очевидно, щось пішло не так, оскільки Парваті йшла під руку з Гаррі.

Рон дивився на неї прямо, з виразом, який Герміоні прочитати не вдавалося. Немов побачив щось неймовірне, привабливе, щось, що повністю поглинало увагу. І не зрозуміти, чи добре це, чи навпаки. Серце билося, у вухах шуміло, вона не відводила погляд у відповідь, не знаючи, чого чекати. Від нього і від себе самої. Раптом його губи рухнулися, і він ледь помітно усміхнувся. Своєю звичайною, щирою усмішкою ніби хотів підтримати, нехай і на відстані. Хвилювання вляглося, забираючи страх та сумніви. Повернулися звуки, Віктор щось розповідав, вона кивала, але це вже стало не важливим. Рону вдалося однією простою посмішкою повернути все на свої місця. Все буде добре.

 

======

 

Бал був у самому розпалі, а Герміоні не вдавалося і на мить покинути Віктора. Вони або танцювали, або виявлялися втягнутими у розмови з вчителями, чемпіонами, друзями Крама… Але незважаючи на те, що цього вечора вона почула купу компліментів, і навіть сам Дамблдор висловив своє захоплення, найбільше їй хотілося зараз бути не тут, не з ними.

Герміона непомітно поглядала на Рона, який нудьгував поряд з Гаррі, хоча мужньо витримав кілька танців з Падмою. Обидві дівчини невдовзі зрозуміли, що ловити нічого і пішли танцювати з іншими. Гаррі кидав погляди на Чжоу, що не було несподіванкою. Рон, скинувши мантію, просто сидів у сорочці навипуск, із закатаними рукавами, і всім своїм виглядом демонстрував, що, якщо хтось вирішить зробити з цього приводу зауваження, бал продовжить у кабінеті мадам Помфрі.

– Вікторе, дуже жарко, принесеш холодного пуншу?

Вона, нарешті, не витримала і під наполовину вигаданим приводом вирішила позбутися партнера хоч на хвилину. Хіба це злочин – підійти до друзів?

Поки, вгамовуючи хвилювання, йшла до дальнього куточка, Гаррі кудись випарувався. Рон, не помічаючи її, намагався вкласти серпантин колечками у келих, але той вистрибував і намагався втекти.

– Привіт.

Слова пролунали так тихо, що Герміона навіть не була певна, чи почує він. Але він почув і на мить завмер.

– Привіт. Виглядаєш… неймовірно.

Тепло розливалося по тілу.

– Чому нудьгуєш?

– Ти ж мене знаєш, – він знизав плечима. – Я і танці?

– Зараз усі танцюють, навіть найбезнадійніші, – посміхнулася і, підкоряючись раптовому пориву, потріпала його руду шевелюру, скидаючи конфетті.

– У містера Візлі сьогодні не склалися зірки, мабуть. Щоб провести чудовий вечір, потрібно зробити правильний вибір. Подумати – і запросити. Подумати – і запросити, – Рон так достовірно зімітував Флітвіка, коли той м’яко вказував на помилки студентів, що не посміхнутися було неможливо. Але відразу під уважним поглядом синіх очей вона застигла. І час теж застиг.

– Герміоно! Твій пунш!

Голос Віктора вирвав її із заціпеніння, змусивши буквально здригнутися. Вона перевела погляд із одного хлопця на іншого, намагаючись зібратися з думками. Ну чому так рано? Чому???

Крам повернувся до Рона, простягаючи руку.

– Віктор! – відрекомендувався він. – Ти друг Герміони і Гаррі Поттера, правда? Приємно познайомитися! Друзі Герміони – мої друзі!

– Рон, – потиснув той у відповідь і, мить забарившись, раптом сказав: – Якраз запрошував Герміону, один танець для друзів є обов’язковим, – він подав їй долоню.

Крам трохи здивувався, але, чемно посміхнувшись, відступив.

– Звісно, ​​звичаї є звичаї.

Герміона, не дивлячись, вклала свою долоню в руку Рона, запитуючи себе, чи відчуває він, як ледь помітно тремтять її пальці. Те, що відбувалося, здавалося нереальним. Запросив її? Сам же щойно говорив… Але думки тікали з голови геть. Вони мовчки пройшли поміж парами, шукаючи вільне місце. Її рука на його плечі. Він, ігноруючи дистанцію згідно етикету, сильніше приваблює її за талію, і ця близькість повільно долає кордон дружби. Близько. Дуже близько. І водночас недостатньо. Декілька перших кроків сталися незграбними, чи то через її хвилювання, чи то його, чи щось інше. Але вже за кілька тактів все змінилося, і виявилося, що Рон вельми непогано танцює. Згадала Джіні, яка розповідла, як все літо тренувалася, сподіваючись потрапити на бал. Не дивно, що, швидше за все, залучити партнером їй вдалося (не без примусу) Рона. Невже це відбувається насправді? Хоча що такого відбувається? Просто танцює з другом…

– Ти не проти, що забрав тебе на кілька хвилин?

Рон нахилився до її вуха, від чого кинуло в жар.

– Ні, ні, звичайно. Я рада… потанцювати з тобою.

Чортове хвилювання заважало навіть дихати.

– Мені шкода, що ти чекала на бал у такому кепському настрої. Чесно. Це було по-дурному з мого боку. Не буду брехати, що я в захваті, але й говорити таке не повинен був. Я так не думаю. І не думав. Просто найшло незрозуміло що… І воно все ще стоїть поміж нами. А мені не хочеться, щоби так було і надалі.

Герміона заплющила очі, переварюючи почуте, а потім просто поклала голову на його груди. Рон, милий Рон. Вміння бути щирим – одне з її улюблених. Вона знала, що кожне його слово було правдою. І правдою було те, що цієї миті тінь між ними зникала. Як і зникне сама ця мить із завершенням танцю, але зараз їй було все одно…

Рон покинув бал відразу ж, як відвів її на місце. Потім вони не обговорювали і не згадували ні сам вечір, ні те, що на ньому сталося. Наче нічого не було. А чи було? Події, що відбулися далі, змінили все, і на їх тлі бал здавався міражем з минулого життя. І крихітний вогник, який зрадливо нашіптував, що, можливо, Рон так відреагував тому, що приревнував до Віктора, що він збирався запросити її, але надто довго зволікав, що “правильним вибором” була вона, довелося заштовхати глибше, не дозволяючи відволікати і мучити. Їй нема чого живити себе марними надіями. У неї є друг. І це вже дуже багато.

    Ставлення автора до критики: Позитивне
    Надіслав: Everlight , дата: пн, 11/13/2023 - 22:53